Czym charakteryzuje się skóra dojrzała?
Kosmetyki dla mężczyzn: Bond, Korsarz, Barbero https://beorganic.com.pl

Widoczne zmarszczki, ziemistość skóry, utrata gęstości, opadnięcie owalu – to najczęstsze cechy cery dojrzałej. Dodatkowo po 50 i 60 roku życia pojawiają się na skórze twarzy, szyi i dekoltu plamy pigmentacyjne.

Każdy organizm jest inny, jednak na te cechy skarżą się panie najczęściej w wieku dojrzałym. Cera niektórych z pań starzeje się bardziej, innych wolniej.

Zależne jest to od wielu czynników, w tym genetycznych czy środowiskowych, jednak na ogół przyjmuje się, że cery z tendencją do wysuszania starzeją się szybciej niż cery tłuste. Dzieje się tak dlatego, że przy cera z nadmiernym wydzielaniem sebum przez, poziom niechcianego natłuszczenia jest podwyższony niż w przypadku cery suchej.

Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat nawilżać skórę twarzy, a intensywną pielęgnację rozpocząć już przed 25 rokiem życia. Cera dojrzała to bardzo często cera również sucha, ponieważ po 40 roku życia zmniejsza się produkcja kolagenu w skórze, który odpowiedzialny jest za utrzymywanie wody w skórze.