Walka z rozstępami – zadbana mama
kremy do golenia dla mężczyzn terapia CO2 nawilżające kosmetyki

Kobiety w ciąży w pewnym momencie zaczynają zauważać na swoich ciele podłużne pasma, czyli rozstępy. Pojawiają się one w okolicach brzucha, piersi, pośladków oraz ud. Skóra rozciąga się tak szybko, że na jej powierzchni powstają blizny.

Rozstępy pojawiają się na skutek zaburzeń hormonalnych lub uszkodzeń mechanicznych. Są trudne do usunięcia, dlatego lepiej przeciwdziałać ich powstawaniu. W fazie zapalnej, czyli kiedy rozstępy są czerwone lub fioletowe, dobrze jest stosować specyfiki o przeciwzapalnym działaniu.

Należy także nawilżać i natłuszczać skórę, by stała się bardziej elastyczna. W fazie zanikowej rozstępy są już mniej widoczne, ale ich usunięcie staje się praktycznie niemożliwe. Jedyne, co można zrobić, to rozjaśnienie blizn.

Walkę z rozstępami można zacząć od przyrządzenia domowych kosmetyków. Wystarczy, że oliwę z oliwek wymieszany z cukrem oraz dodamy kilka kropel soku z cytryny i kroplę witaminy E. Taką mieszankę wcieramy w problematyczne miejsca i pozostawiamy na ciele na pół godziny.