Słuchawki wokółuszne
www.witoldsitarz.pl https://amica-group.com/

Ze względu na typ budowy wyróżnić możemy słuchawki wokółuszne, które najczęściej są połączone długim pająkiem przylegającym do głowy. Nazwa słuchawek pochodzi stąd, iż są one na tyle duże, że mogą przykryć zazwyczaj całą małżowinę uszną. Same słuchawki wokółuszne mogą być otwarte lub zamknięte. To, z jakim typem mamy styczność wpływa na jakość odbieranego dźwięku.

Niewątpliwie zaletą tych słuchawek jest fakt, iż są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Chociaż jak wiadomo wszystko zależy od konkretnego modelu. Bardzo dobrze też sprawdzają się w głośnych miejscach, gdyż świetnie radzą sobie z tłumieniem dźwięków z zewnątrz. Nie są też bardzo szkodliwe dla słuchu, gdyż nie mają bezpośredniego kontaktu z kanałem słuchowym.

Oczywiście słuchawki wokółuszne, tak jak i wszystkie pozostałe, posiadają oczywiście swoje wady. Zapewne jedną z nich jest ich rozmiar, gdyż ten typ słuchawek nie należy do najmniejszych gabarytowo. Mogą być zatem niewygodne i niepraktyczne w podróży. Świetnie sprawdzają się natomiast w domu, np.

podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki.