Przyjęcie z okazji chrzcin i dobór cateringu

Chrzest dziecka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu rodziny, dlatego wymaga też odpowiedniego świętowania. Niektórzy rodzice ograniczają się do zorganizowania obiadu i poczęstunku po uroczystości kościelnej, ale inni wolą skorzystać z usług cateringu lub zorganizować przyjęciu w restauracji. Każda z tych opcji ma oczywiście swoje plusy i minusy.

Skorzystanie z usług firmy cateringowej odciąża rodziców od nadmiaru obowiązków. Oszczędza ich czas oraz nerwy! Zadanie rodziców ogranicza się do wyboru odpowiednich pozycji z podanego menu. Możemy zamówić catering zarówno do swojego domu, jak i do wynajętej sali bankietowej czy innego lokalu. Warto wybrać sprawdzoną restauracja na chrzciny warszawa.

Jak wybrać odpowiedni catering na chrzciny?

Jak zamówić odpowiedni catering na przyjęcie z okazji chrzcin, by oferowane dania były smaczne, ale jednocześnie przystępne cenowo? Należy rozeznać się w cateringach dostępnych w dany mieście, a nawet sprawdzić opinie na ich temat – czy to wśród znajomych i rodziny, czy na forach internetowych. Niektóre firmy cateringowe oferują degustacje swoich przekąsek, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które chroni nas przed zamówienie czegoś „w ciemno”. Jeżeli dany catering na co dzień serwuje posiłki w restauracji, warto wybrać się na niedzielny obiad do danego lokalu i wypróbować niektóre pozycje z karty dań.

Jakie menu najlepiej wybrać na chrzciny?

Jeśli już zdecydujemy się na usługi danej firmy cateringowej, pozostaje nam wybór odpowiednich dań z oferty. Warto zaserwować gościom ciepły posiłek w formie zupy i drugiego dania, składającego się z ziemniaków, mięsa i kilku surówek. Zadbajmy również o sałatki, słodkie i słone przekąski, a także owoce i deser.

Na tego typu przyjęciach sprawdzają się tradycyjne, domowe dania: rosół, ziemniaki, kotlety schabowe lub de volaille z serem oraz surówki z tartych warzyw. Po obiedzie warto zaserwować gościom filiżankę kawy i słodki wypiek. Po takim posiłku na pewno nie wyjdą głodni!.