Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
balsamy do ciała dermamelan

Medycyna estetyczna staje coraz bardziej popularną dziedziną ze względu na swoją skuteczność i natychmiastowy efekt. Najbardziej popularne zabiegi obejmują te z zakresu wypełniania zmarszczek oraz intensywnego ujędrniania skóry.

Najczęściej wybiera się to tego celu takie składniki, jak kwas hialuronowy, który jest składnikiem w pełni bezpiecznym. Przy użyciu tego kwasu wypełnia się zmarszczki mimiczne, tak zwane „kurze łapki” czy większe bruzdy na twarzy.

Efekty po takim zabiegi utrzymują się dłuższy okres czasu, jednak wybierając zabieg z jego udziałem trzeba pamiętać o tym, że kwas hialuronowy jest w pełni wchłaniany w głębsze warstwy skóry. Innym, najczęściej wykorzystywanym składnikiem jest botoks, który działa rozluźniająco na mięśnie twarzy i tym samym wygładza zmarszczki.

Wiele pań decyduje się również na zabieg powiększenia ust ze względu na to, że z wiekiem ich jędrność zmniejsza się. Bardzo popularne są również peelingi mechaniczne lub chemiczne, które wykonywane są w salonach kosmetycznych przy pomocy kwasów.