Kremy i balsamy – nie tylko dla pań
stymulacja dwutlenkiem węgla

Dbanie o skórę to jedna z kluczowych funkcji kosmetyków, co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Ta funkcja jest szczególnie ceniona przez panie, choć nie brakuje także mężczyzn, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw kremów i balsamów. Rzecz jasna nie sięgają oni po te same produkty, co kobiety.

Powstaje coraz więcej męskich odpowiedników o specjalnych kompozycjach zapachowych oraz składzie dostosowanym do potrzeb męskiego ciała. Są na przykład kremy zmiękczające zarost na twarzy, co bywa zbawienie przed kolejnym goleniem. Głównym przeznaczeniem balsamów do ciała jest nawilżenie skóry.

Można to uzyskać nanosząc balsam na wysuszoną skórę po prysznicu lub kąpieli, ale od pewnego czasu furorę robią balsamy, które można stosować na mokrą skórę i następnie spłukiwać jak mydło. Dzięki specjalnej formule dają one identyczny rezultat jak balsamy tradycyjne, a są pod wieloma względami bardziej praktyczne. Kremy natomiast to ogrom opcji – od nawilżających przez wygładzające zmarszczki aż po specjalistyczne dedykowane na przykład skórze atopowej.