www.klezmer.rzeszow.pl

Należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie przyciągają co roku turystów ze względu na nieprzeciętny klimat oceaniczno-subtropikalny i wielkie plaże rozciągające się wzdłuż wybrzeża każdej z wysp położonych na zachód od północnej części Afryki. W skład archipelagu wchodzi siedem dużych wysp, tj.

Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro. Oprócz nich jest jeszcze sześć mniejszych wysp.

Gospodarka opiera się głównie na turystyce, choć rozwija się również rolnictwo. Do najważniejszych ośrodków turystycznych należą Teneryfa i Gran Canaria.

Dużą popularnością cieszy się również ostatnio wyspa Lanzarote. Historia Wysp Kanaryjskich potwierdza jak cennym terytorium były.

Przez większość czasu Wyspy Kanaryjskie były powodem krwawych potyczek między Hiszpanami i innymi narodami m.in.

Portugalczykami. Oferta turystyczna przygotowana w ramach wycieczki na Wyspy Kanaryjskie dotyczy wszystkich głównych wysp należących do archipelagu.

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać głośne i huczne imprezy na Gran Canarii, dosłownie pękającej w szwach od natłoku turystów, albo wyciszyć się na najrzadziej odwiedzanej wyspie czyli El Hierro.