Wymiana pionów w bloku
www.tunezjajadetam.pl http://warbud-beton.pl

Niektóre bloki mieszkalne w Polsce zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu z użyciem technologii, które dziś są uważane za przestarzałe i nieefektywne. Nie zmienia to jednak faktu, że budynki te stoją i będą stały jeszcze długo.

Są też zamieszkiwane przez miliony ludzi, którym należy zapewnić odpowiednie warunki codziennego funkcjonowania. Stąd spółdzielnie mieszkaniowe podejmują działania inwestycyjne na rzecz kompleksowej wymiany starych i potencjalnie wadliwych elementów.

Należą do nich piony wodnokanalizacyjne. Kiedyś opierały się one wyłącznie o metalowe rury, które w ciągu dziesiątek lat często poważnie skorodowały, a ich szczelność może miejscami pozostawiać wiele do życzenia.

Dlatego warto je wymienić, co stanowi bardzo poważną operację. Wymaga to pojawienia się członków ekipy remontowej we wszystkich mieszkaniach, bo przecież przez każdy lokal przebiegają rury.

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana instalacji na plastikową. O zaletach tworzyw sztucznych w kontekście sanitarnym pisaliśmy wyżej.