Ważny element domu
www.dezybis.com.pl https://texdekor.pl/pl/c/Koldry-Antyalergiczne/81

Okno w salonie zazwyczaj jest największym i najbardziej reprezentatywnym w całym domu. Aby było naszą wizytówką wewnątrz jak i na zewnątrz warto zadbać o jego ciekawą aranżację.

W zależności od stylu jaki lubimy i w jakim mamy urządzone wnętrze mieszkania można zafundować sobie estetyczne dekoracje okna. Czasami wystarczy wymienić firanki czy postawić donicę z pięknym kwiatem i okno zmienia się na lepsze.

Możliwości jakie mamy są w zasadzie nieograniczone. Aranżacją może być zaawansowany zespół dekoracji od karnisza, przez odpowiednie firany, zasłony, dodatki, po zagospodarowanie parapetu w kwiaty, świeczniki i tym podobne elementy dekoracyjne.

Może być to także coś prostego, na przykład finezyjne upięcie zasłon albo parapet zasypany muszelkami z podróży. Ważne aby nie zrobić aranżacji okna w salonie zupełnie odbiegającej od reszty stylu w jakim mamy nasze wnętrze, bo wtedy efekt zamiast estetyczny może być śmieszny albo kiczowaty.

Nie ma też co przesadzać w kwestii dekorowania okien, aby nie zrobić z okna witryny sklepowej zamiast wizytówki naszego domu.