W jaki sposób zwiększyć zdolność kredytową?
biuro księgowe poznań Firma telekomunikacyjna orange adres https://www.pharos.pl/

Dziś bardzo często potrzebujemy dodatkowego zastrzyku energii, za pomocą którego kupimy samochód czy mieszkanie. Wzięcie kredytu wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami, na które największy wpływ ma nasza zdolność kredytowa. Jak się jednak okazuje, także my możemy wpływać na tą zdolność, mogąc ją w odpowiedni sposób powiększyć. Dzięki temu będziemy mieć też przede wszystkim większe szanse na to, że nasza prośba o kredyt w banku spotka się z akceptacją.

Co powinniśmy więc zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

  • pozbądź się innych kredytów,
  • wypracuj wkład własny,
  • zadbaj o swoją historię kredytową,
  • zlikwiduj debet na koncie.

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że na zdolność kredytową wpływa także wiele innych czynników takich jak między innymi uzyskiwane przez nas dochody czy opłaty, jakie ponosimy każdego miesiąca. Dodatkowo, banki same ustalają, w jaki sposób ta zdolność jest określana, a co za tym idzie może zdarzyć się tak, że w jednym banku usłyszymy odmowę przyznania kredytu, by w drugim spotkać się z zaakceptowanym wnioskiem. Tak czy siak, warto jest także samodzielnie wpłynąć na to, aby nasza zdolność kredytowa była jak najlepsza.

Wśród najważniejszych rzeczy, jakie należy zrobić, jest między innymi pozbycie się różnego rodzaju innych kredytów czy pożyczek. W wypadku, gdy mamy już wzięty jeden kredyt, warto postarać się o to, aby uregulować je jeszcze przed złożeniem wniosku o kolejny kredyt. Mamy wtedy większe szanse na akceptację wniosku, gdyż każdy kredyt czy pożyczka wiążę się z comiesięcznymi ratami, a jeśli takich obciążeń mieć nie będziemy to bank z pewnością będzie przychylniej patrzył w naszą stronę. Okazuje się więc, że spłacając jeden kredyt możliwe jest podniesienie także ogólnej wartości kolejnego kredytu i to o naprawdę sporą sumę.

Dobrym pomysłem będzie też zlikwidowanie debetu na naszym koncie albo nawet nieużywanych kart kredytowych – jak się bowiem okazuje, banki biorą je pod uwagę przy obliczaniu wysokości zdolności kredytowej i są to czynniki mające naprawdę spory wpływ na ostateczną decyzję banku.

Najlepsze sposoby na podniesienie swojej zdolności kredytowej

Pozbycie się innych kredytów czy niepotrzebnych kart kredytowych to tylko kilka możliwości, za pomocą których podniesiemy swoją zdolność kredytową. O wiele większe szanse na akceptację wniosku o kredyt będziemy też mieli, jeśli na przykład poszukamy współkredytobiorcy. Oczywiście musi być to osoba odpowiednia, która rzeczywiście podniesie naszą zdolność kredytową – w niektórych przypadkach, jeśli taka osoba posiada jakieś dodatkowe zobowiązania albo zarabia zbyt mało to efekt może być zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Bardzo ważne przy składaniu wniosku jest również swój własny wkład – banki rozpatrują wtedy wnioski o wiele przychylniej, a niekiedy kredyt nie jest nawet w ogóle dostępny, jeśli nie mamy swojego wkładu. Istotna może być również nasza historia kredytowa – jak się bowiem okazuje, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w obsłudze zobowiązań to banki mogą wrzucić nas do kategorii osób „podwyższonego ryzyka”, gdyż nie są w stanie sprawdzić, czy w przeszłości terminowo regulowaliśmy wszystkie należności.