Usługi – nie zawsze na pierwszym planie
www.wojciecholejniczak.pl atl-group.pl biuro księgowe luboń

Bardzo często w kontekście działania współczesnej gospodarki słyszymy o tym, że zasadnicze znaczenie mają w niej usługi. Nie do końca jest to prawda, bo tylko ludzie bardzo naiwni mogli sądzić, że przemysł tanio sprzeda skórę.

Nic z tych rzeczy – rewolucja przemysłowa, która rozpędziła się w wieku XIX w gruncie rzeczy trwa nadal, a jej głównym napędem jest dziś postęp technologiczny, szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Gdzie w tym wszystkim miejsce usług? Obok tych tradycyjnych, a więc silnie związanych z rzemiosłem, pojawiły się ich zupełnie nowe gałęzie.

Wiąże się to z większą ilością czasu wolnego, którego w porównaniu z naszymi przodkami mamy naprawdę sporo. Otworzyło to pole chociażby dla usług mających na celu dostarczenie konsumentowi rozrywki i przyjemności, choć nie tylko.

Dużą popularnością cieszą się na przykład usługi gastronomiczne, dzięki którym nie musimy gotować w domu (przynajmniej od czasu do czasu). Kiedyś były one znacznie mniej rozpowszechnione, bo normą było spożywanie obiadów w domowym zaciszu.