Tablet graficzny
zbiorniki wody

Rysowanie i malowanie to bardzo popularne pasje, a także świetne sposoby na odstresowanie po pracy. Są one znane już od najdawniejszych czasów, kiedy to ludzie zaczynali w ten sposób wyrażać swoją ekspresję oraz emocje.

Trudno nie zauważyć, że również sferę sztuki powoli zaczęła opanowywać technika. Bardzo modna stała się grafika komputerowa i obrazy, tworzone za pomocą programów graficznych.

Jednak, aby artysta, tworzący w ten sposób swoje dzieło, mógł zapewnić sobie idealną precyzję, potrzebne okazało się coś jeszcze – coś, co zastępowałoby ołówek i kartkę papieru – nowoczesny tablet. Specjalny tablet graficzny umożliwia swojemu użytkownikowi przenoszenie na ekran komputera obrazów, które często okazują się dużo dokładniejsze od tych, wykonywanych w tradycyjny sposób.

Największym uznaniem wśród producentów tabletów cieszy się znana na całym świecie firma WACOM. Profesjonalne urządzenia mają odpowiedni, bardzo czuły nacisk, który pozwala niezwykle wiernie odwzorowywać pociągnięcia ołówkiem, kredką, pędzlem czy piórem.