Samochód bez kierowcy
www.ireneuszjelen.pl jak dbać o sprzęt audio

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat technika rozwijała się na wielu gruntach. Oczywiście, ogromne przemiany nie ominęły także dziedziny motoryzacji. Samochody wciąż wyposażane są w coraz to nowsze technologie, mające podnieść bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Prawdziwą rewolucją okazało się jednak wynalezienie samoporuszających się aut, które zaczynają się pojawiać coraz częściej. Co ciekawe, pierwsza maszyna takiego typu powstała już w latach 80. XX wieku.

Obecnie popularność zdobywa samochód, produkowany przez Google. Auto może swobodnie poruszać się po ulicach bez kierowcy, a co więcej omijać przeszkody i radzić sobie samodzielnie w różnych sytuacjach. Wciąż jednak nie ma pewności, czy tak zaprojektowany pojazd okaże się w pełni bezpieczny. Oczywiście, na pewno będzie się usiłować osiągnąć jak najlepsze wyniki, stosując kolejne rozwiązania technologiczne, bardziej zaawansowane i skuteczne od poprzednich. Za wprowadzeniem autonomicznych samochodów przemawia przede wszystkim ich bezproblemowość. System nie wykaże zmęczenia ani zdenerwowania, nie zostanie również poddany działaniu środków odurzających.

Co więcej, dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu, będzie podejmował tylko logiczne decyzje, a przy tym reagował znacznie szybciej od człowieka.