Europejska część Rosji budzi zainteresowanie turystów całego kontynentu. Jest to kraj tak odmienny od tego, co widzimy na co dzień, a jednocześnie tak podobny, że wielu turystów udaje się do miast takich jak Moskwa czy Sankt Petersburg aby przekonać się które stereotypy są prawdziwe, a które nie.

Rosja to kraj, w którym podróżowanie nabiera większego znaczenia. Przede wszystkim dlatego, że odległości od jednego miasta do drugiego są bardzo duże, a w tzw.

międzyczasie mijać będziemy miejsca dzikie, które nie zostały naznaczone obecnością człowieka. Z jednej strony będziemy przebywać w dziesięciomilionowej metropolii, a z drugiej możemy utknąć w przestrzeni, w której przez dwa tygodnie nie ujrzymy człowieka.

Jeżeli chodzi o wyprawę do Rosji to obowiązkowo powinniśmy rozmawiać z tubylcami. Nie jest to może żadna nowość, ale w Rosji jak nigdzie indziej ważny będzie kontakt z mieszkańcami kraju.

Dopiero szczera rozmowa może odkryć mentalność i sposób widzenia świata, która jest przedmiotem tak wielu stereotypów i zweryfikować ją samodzielnie.