Podbój kosmosu
łańcuch hotelowy Zestawy kina domowego oraz profesjonalne kino domowe Mission i Bowers Wilkins

Był czas, kiedy człowiek nic nie wiedział o świecie, który go otacza. Znał wyłącznie planetę, na jakiej przyszło mu żyć, jednak nie wybiegał myślami poza jej granice. Wszechświat był niezmierzony i niezbadany, choć na pewno fascynujący i tajemniczy.

Inne ciała niebieskie istniały gdzieś obok, ale nie było możliwości, by je poznać bliżej, by zbadać, czy gdzieś w pobliżu może istnieć „inne” życie. Prawdziwe zwiedzanie kosmosu umożliwiły człowiekowi dopiero najnowsze, najlepiej rozwinięte technologie. Budowa doskonale przystosowanych promów kosmicznych pozwoliła na dalekobieżne podróże.

Sondy, wysyłane obecnie z Ziemi na wybrane planety oraz na Księżyc, pozwalają zdobyć informacje o najbardziej odległych zakątkach naszej galaktyki. Sporym osiągnięciem była oczywiście sama podróż człowieka w kosmosie. Wówczas ludzie udowodnili, że nie ma granic, których nie da się przekroczyć – wystarczy jedynie praktyczny zmysł, logika oraz zdobycze znakomitych inżynierów i techników, którzy przygotowywali mnóstwo projektów, dla wielu im współczesnych uznanych za niedorzeczne czy nieprawdopodobne.