Olej arganowy
pianki do golenia Venus kosmetyki na dzień babci

Olej arganowy, nazywany złotem Maroka, to niezwykle cenny składnik w walce o młodą i piękną skórę. Jako składnik aktywny w zawarty w kremach przeciwzmarszczkowych doskonale nawilża skórę, poprawia jej poziom natłuszczenia oraz działa odżywczo na naszą skórę.

W ostatnich latach olej arganowy stał się niezwykle popularny i jest bardzo często spotykany w produktach do pielęgnacji skóry dojrzałej, między innymi w kremach do twarzy, maseczkach i ampułkach. Olej arganowy pojawia się również w wielu innych produktach, na przykład szamponach i odżywkach czy kremach i maskach do rąk.

Jeśli dokucza Ci uczucie suchości skóry i na twarzy pojawiają się tak zwane „suche skórki”, olej arganowy pomoże Ci natychmiast zniwelować suche partie twarzy i odżywić całą skórę. Ponadto w sklepach z organicznymi kosmetykami i niektórych drogeriach można nabyć czysty olej arganowy bez żadnych dodatków.

Taki olejek można dodać do gotowego kremu, aby zwiększyć jego działanie odżywcze lub używać go samodzielnie zamiast kremu na noc.