Odnawiamy i naprawiamy drzwi
zarządcy nieruchomości wrocław www.kompetencjedlazdrowia.pl

Z drzwiami wewnętrznymi w naszych domach i mieszkaniach też niestety dość często wiążą się rozmaite problemy. Zwłaszcza, jeśli są często używane, otwierane kilkanaście razy dziennie, często przy użyciu dużej siły, nie mówiąc o trzaskaniu. Okazuje się na szczęście, że jeśli nie mamy do czynienia z wejściem zamykanym na klucz to sami możemy z łatwością uporać się z usterkami.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów związanych z takimi drzwiami są oczywiście zawiasy. Jeśli jedynym mankamentem jest skrzypienie można użyć odrobiny oliwy, nawet kuchennej, a wtedy problem w kilka sekund będziemy mieli z głowy. Czasami jednak problem jest większy, mogą być na przykład zbyt płytko osadzone, jak na nasz rodzaj drzwi z klamkami griffwerk – trzeba wtedy je wykręcić i pogłębić wnękę za pomocą jakiegoś małego narzędzia, na przykład dłuta.

Przez wysługę lat również ramy mogły stracić swoją wartość estetyczną, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest odświeżenie struktury wejścia. Możemy tego dokonać w naprawdę prosty sposób, na przykład nakładając odpowiednią tapetę. Ostatnio zapanowała moda na kroje retro, jeśli więc przypomina stary materiał i zostanie odpowiednio naklejona efekt będzie zniewalający.