Makijaż a cera dojrzała
suszenie włosów bez suszarki makijaż ślubny białystok

Z wiekiem, nasza skóra na twarzy staje się coraz bardziej ziemista, zmęczona, a powstające zmarszczki bardziej widoczne. Oprócz przeciwzmarszczkowej pielęgnacji to makijaż pozwoli zakryć wszystkie mankamenty skóry dojrzałej, aby codziennie wyglądała na zdrową i wypoczętą.

Przede wszystkim, należy unikać przesady – makijaż w każdym wieku i na każdej cerze powinien być niewidoczny i delikatny, aby twarz nie wyglądała sztucznie. Wyzwaniem jest wybranie odpowiedniego podkładu.

Panie w dojrzałym wieku powinny unikać matujących produktów, a wybierać te o działaniu rozświetlającym lub z naturalnym wykończeniem. Makijaż oczu powinien za to pozostać matowy, ponieważ błysk i drobinki brokatu lub cienie perłowe niepotrzebnie podkreślą jeszcze bardziej nasze zmarszczki wokół oczu, których jest zdecydowanie w tym miejscu jest najwięcej.

Wykonując makijaż, należy pamiętać o nałożeniu podkładu nie tylko skórę twarzy, ale również szyję i dekolt, ponieważ tam też mogą pojawić się niechciane przebarwienia i bruzdy. Jest to nieco odmienna forma używania kosmetyków niż makijaż weselny białystok.