Chyba nikt nie lubi wizyt u dentysty. Walka z próchnicą i borowanie zębów nie kojarzą się przecież dobrze, ponieważ zabieg, przeprowadzany za pomocą tradycyjnego wiertła, bywa co najmniej nieprzyjemny. Obecnie, wraz z rozwojem techniki, powstała jednak nowa, mniej inwazyjna metoda – borowanie przy pomocy lasera.

Zabieg ten opiera się na odparowywaniu chorej tkanki zębów za sprawą świetlnych impulsów. Po tej czynności można spokojnie zakładać wypełnienie, ponieważ powierzchnia jest już odpowiednio odkażona. Laser okazuje się bardzo precyzyjny, a co najważniejsze nie podrażnia zdrowych tkanek oraz dziąseł.

Nie powoduje też mikropęknięć szkliwa, do których dochodzi podczas leczenia w tradycyjny sposób. Wypełnienia, zakładane na zęby, oczyszczane przy pomocy tej technologii, są nawet do sześciu razy trwalsze niż zazwyczaj. Dzieje się tak, ponieważ leczonego miejsca nie trzeba odkażać kwasem, dzięki czemu plomba zdecydowanie lepiej się trzyma.

Laserowe borowanie zębów wciąż nie jest powszechne ze względu na swoją wysoką cenę, jednak z czasem na pewno stanie się popularniejsze, gdyż znacznie wpłynie na wygodę pacjenta.