Jak pielęgnować skórę letnią porą roku – kosmetyki idealne na lato
kosmetyki Pharma CF www.emplor.pl naturalne rytualy thalgo

Lato to jedna z najbardziej lubianych pór roku, przede wszystkim dlatego, że w jej trakcie możemy udać się na wakacje i korzystać z uroków promieni słonecznych. Dodatkowo, za sprawą wysokich temperatur możemy przerzucić się na zdecydowanie bardziej lekkie i wygodne ubrania, a jakby tego było mało to słońce pobudza jeszcze naszą skórą do produkcji pozytywnie na nas wpływającej witaminy D. Zdaje się więc, że lato to wręcz idealna pora dla naszej skóry i dla nas samych – jak się jednak okazuje, także i latem nie można zapominać o właściwiej pielęgnacji skóry. Słońce ma bowiem duży wpływ właśnie na naszą skórę, przede wszystkim za sprawą promieniowania słonecznego. Promieniowanie słoneczne w nadmiarze jest bowiem bardzo szkodliwe i może prowadzić między innymi do poparzeń. Jakie kosmetyki powinniśmy więc posiadać ze sobą na wakacjach, by zadbać o swoją skórę latem? Wśród tych najważniejszych wymienia się:

  • filtry przeciwsłoneczne,
  • kremy nawilżające,
  • kremowe żele,
  • balsamy do ciała,
  • żele chłodzące,
  • maski do twarzy,
  • balsamy do ust,
  • kremy do rąk i nóg.

Zdaje się, że żadne wyjście na plażę nie obejdzie się bez filtrów przeciwsłonecznych.

Nawet jeśli uwielbiamy się opalać – filtry są koniecznością, tym bardziej, że jeżeli wystawiamy się na słońce bez nich to może nam to naprawdę poważnie zaszkodzić. Warto pamiętać między innymi o tym, że nadmierne promieniowanie jest jednym z czynników wpływających na rozwój chorób nowotworowych skóry. To głównie dlatego tak ważne jest pamiętać o kremach z odpowiednim filtrem – im mocniejsze słońce, tym większy filtr powinniśmy na siebie nałożyć. Jeśli natomiast myślimy, że przed słońcem ochroni nas zwykła koszulka wykonana z bawełny to możemy się bardzo negatywnie zaskoczyć. Trzeba więc mieć na uwadze to, że słońce prócz oczywistych zalet może być też niekiedy bardzo szkodliwe i dlatego też koniecznością jest odpowiednia ochrona skóry podczas opalania albo kąpieli. Dodatkowo, latem warto pamiętać także o nakryciu na głowę.

Najlepsze kosmetyki niezbędne na lato

Latem nasza skóra bardzo często staje się sucha, co może być spowodowane między innymi zbyt słabym uzupełnianiem płynów w gorące letnie dni.

Z jednej strony trzeba więc pić odpowiednio dużo wody, z drugiej można też nawilżyć skórę za pomocą różnego rodzaju balsamów do ciała. Dobrym pomysłem są balsamy o lekkiej, żelowej konsystencji. Nie można też zapominać o kremach i balsamach do ust oraz do rąk i nóg. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy przecież zwykły krem do rąk, natomiast latem nasza skóra zmaga się z wieloma dodatkowymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego też konieczne jest zapewnienie ekstra ochrony. Znakomitym rozwiązaniem będą również żele chłodzące, które dadzą nam poczucie bardzo przyjemnej ulgi, szczególnie w te niezwykle upalne dni letnie. Gorące dni są szczególnie uporczywe dlatego polecamy destryfikatory. Jeśli natomiast chodzi o kosmetyki do makijażu to latem nie zaleca się stosowanie zbyt dużej ilości tego typu kosmetyków – o wiele rozsądniej jest postawić na mniej makijażu i bardziej praktyczne rozwiązania. Wszystko po to, aby w ciepłe letnie dni móc cieszyć się słońcem.