Historia muzyki klubowej
klub muzyczny Sassy program karaoke

Dokładna data powstania muzyki klubowej, czyli inaczej elektronicznej muzyki tanecznej, jest trudna do ustalenia. Samo pojęcie muzyki elektronicznej zostało użyte po raz pierwszy w 1951 roku.

Był to jednak wówczas termin tak niesprecyzowany, że nawet muzycy obecnie uważani za klasyków elektroniki, nie chcieli używać go w odniesieniu do swoich utworów. Rozkwit i nagły wzrost popularności tego typu muzyki nastąpił dopiero 30 lat później.

Elektronika stała się wtedy na tyle powszechna, że nie tylko sama ewoluowała w coraz to nowe gatunki muzyczne, ale przenikała do tych już istniejących, tworząc synth-rock czy synth-pop. Intensywny rozwój muzyki klubowej przypadł też na lata 90.

XX wieku, głównie dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu i możliwości tworzenie coraz to nowych instrumentów oraz programów służących do przekształcania dźwięków. Dziś technika ta jest tak zaawansowana, że każdy z nas może być artystą lub nawet zapoczątkować nowy nurt muzyczny – nawet bez konieczności wychodzenia z domu.