http://falonieruchomosci.pl/ viacon.pl

Za miesiąc wynajmowania kawalerki należ zapłacić średnio kilkaset złotych, najczęściej jest to kwota w przedziale 700-900 zł. Zdarzają się jednak też takie lokale, za wynajem których zapłacić trzeba nawet ponad 1000 zł. Decydując się zatem na wynajmem kawalerki warto jest dobrze przeanalizować wszystkie związane z tym koszty, aby było to dla nas opłacalne posunięcie.

Kawalerka nie jest tak komfortowym rozwiązaniem jak mieszkanie. Wynajmując lokal tego typu mamy zazwyczaj do własnej dyspozycji łazienkę, kuchnię oraz pokój z aneksem. Jeżeli cena takiego wynajmu waha się w granicach tysiąca złotych lub więcej, to warto jest rozejrzeć się za innymi ofertami wynajmu, zwłaszcza mieszkań.

Jak się bowiem okazuje w tej samej cenie możemy wynająć dwupokojowe mieszkanie o dobrym standardzie. Wszystko zależy jednak od miasta, a także lokalizacji. Cena kawalerki jest też oczywiście uzależniona od standardu lokalu.

Jeżeli wyższy koszt wynajmu wiąże się z wyższym standardem kawalerki to jest to rzecz normalna. Jednak w sytuacji kiedy sporo przepłacamy za lokal o średnich warunkach, to warto jest dołożyć nieco do czynszu i wynająć mieszkanie.