Biustonosze – jaki fason wybrać?
producent sukienek wieczorowych https://eaglepolewear.pl/bluzy tanie sukienki ślubne

Odpowiednio dobrany biustonosz nie tylko ładnie się prezentuje, ale dobrze podtrzymuje piersi, zapewniając ich jędrność i komfort noszenia. Dobrze dobrany stanik, to taki w danym fasonie i we właściwym rozmiarze – ani za mały, ani za duży, tylko w sam raz! Biustonosze mają różnej wielkości miseczki (od A do KK), a także różne obwody (od 60 do 110). Przy tak szerokim wyborze, każda pani z pewnością znajdzie idealny biustonosz dla siebie.

To bez wątpienia podstawa damskiej garderoby!

Fason biustonosza

Biustonosze oprócz różnych miseczek i obwodów mają również różnorodne fasony. Jaki fason będzie odpowiedni dla Twoich piersi? Nie ma innego sposobu niż zmierzenie różnych fasonów i dobranie odpowiedniego, takiego, w którym piersi prezentują się najlepiej. Ale możesz skorzystać również z kilku porad, które znajdziesz poniżej.

Biustonosze dla małych piersi

I małe piersi będą wyglądać atrakcyjnie, jeśli tylko dobierzemy odpowiedni fason biustonosza! W takim przypadku najlepiej sięgnąć po biustonosze typu „plunge”, czyli fasony z nisko kończącymi się fiszbinami. Zadaniem tego rodzaju staników jest zebranie piersi i wypchnięcie ich do przodu. W przypadku małych piersi sprawdzą się także biustonosze z miseczką ½, która również podniesie i wyeksponuje nasz biust.

Biustonosze dla dużych piersi

Jeśli chcesz dobrać biustonosz dla dużych piersi, to zwróć uwagę na fasony typu „balkonetka” czy „full cup”. Balkonetki to biustonosze z miseczką ¾, a full cupy to staniki zabudowane, które zakrywają całe piersi. W niektórych przypadkach sprawdzą się także biustonosze polecane przy małych piersiach, te typu „plunge”, choć nie zawsze.

Duże piersi są cięższe, dlatego ważne jest ich odpowiednie podtrzymanie – pełne miseczki i odpowiedni obwód to podstawa.

Rozstaw piersi a biustonosz

Nie tylko rozmiar piersi się liczy. Przy wyborze biustonosza trzeba zwrócić uwagę również na rozstaw piersi.

Do szeroko rozstawionych piersi sprawdzą się staniki „push-up” lub „plunge”. Ważne, by fiszbiny kończyły się dość nisko na mostku, dzięki czemu staniki zbierają obie piersi spod pach i atrakcyjne przesuwają bardziej na środek. Z kolei przy blisko osadzonych piersiach możesz sięgnąć po biustonosze z nisko kończącymi się fiszbinami na mostku, takie typu „plunge”.

W tym przypadku sprawdzą się staniki z małym odstępem pomiędzy miseczkami.